תרומה לקהילה

תרומה לקהילה – מה זה תורם לנו?

חושבים שהחיים שלכם לא מאירים לכם פנים? חכו שתתרמו קצת מזמנכם הפנוי לקהילה ותוכלו לראות עד כמה החיים יכולים להיות מרירים וקשים במיוחד לאנשים שנמצאים בסביבה שלכם אך אינכם מכירים אותם.

תרומה לקהילה

תרומה לקהילה ולנזקקים

החשיבות של תרומה לקהילה

אומרים שהרבה יותר טוב לתת מאשר לקבל, וזה נכון. תרומה לקהילה היא פעילות שמציגה בצורה הטובה ביותר את העונג שאפשר להרגיש כשנותנים למישהו אחר. אך לפני שנדבר על ההנאה שבדבר והתרומה שאתם יכולים לקבל מכך, בוא נדבר על החשיבות של פעילות זו.

יש הרבה אנשים ובעלי חיים שצריכים את היד התומכת של מי שהחיים האירו לו פנים. עבור אלו, החיים שלכם הם חיי מלכות עם כל התענוגות שהם כוללים, והם צריכים רק מעט יחס ותמיכה נפשית או פיזית כדי לשרוד את החיים.

בין אם מדובר בהצלת בעלי חיים נטושים או משוטטים, עזרה לבני נוער במצוקה, תרומה כספית למשפחות עניות, מסירת רהיטים, ביגוד מכשירי חשמל ועוד- כל אלו הם דברים שלכם נראים כדבר מובן מאליו, אך לנזקקים באמת הם עולם ומלואו.

מה תרומה לקהילה תתרום לכם?

אם אתם תורמים לקהילה, בין אם על בסיס קבוע ובין אם באופן אקראי, אתם יכולים להיות בטוחים שעזרתם למישהו, גם אם אותם אנשים שלהם עזרתם לא פגשו אתכם מעולם ואתם לא פגשתם אותם. כל מוצר שרכשתם בסופר והחלטתם לתרום למשפחות עניות לכבוד החג, כל תרומה כספית שביצעתם לחולים או עמותות, כל קערת מים ואוכל שאתם נוהגים לשים מדי יום בשביל חתולי הרחוב- כל זה ועוד משנה את המציאות של אדם או בעל חיים.

הידיעה בכך שהצלחתם לעזור למישהו, גם אם רק ליום אחד, היא התחושה הטובה ביותר. בעקבות תחושה זו, אתם תהיו חזקים יותר ותרכוש פרספקטיבה הרבה יותר בריאה ונכונה על החיים שלכם.

רוצים להתנדב?

אם אין לכם כסף לתת, אבל אתם בכל זאת רוצים לעזור למישהו על בסיס קבוע, יש מגוון רחב של עמותות וארגונים שיכולים להיעזר בסיוע שלכם. בכל מקום שבו אתם גרים יש בסביבה ארגון או עמותה שתמיד שמחים לקבל מתנדבים חדשים. אתם לא צריכים להשקיע מכיסכם, אלא רק מזמנכם הפנוי. ההתנדבות יכולה להיות אפילו שעה אחת במהלך השבוע.

ניתן לבצע תרומה לקהילה במגוון דרכים, ביניהן:

  • התנדבות בהסגרים עירוניים או כלביות

  • סטודנטים יכולים לעשות פר"ח ואף לקבל על כך מלגה בסך של כ 6000 שקלים

  • התנדבות במועדונים לקשישים

  • התנדבות במתנ"סים או מרכזים קהילתיים ועוד…

About the author

Kate

Leave a Comment