שיווק

שיווק ממוקד לקהל היעד

התודעה של הצרכנים לכל עסק תלויה במידת החשיפה שלו באמצעי התקשורת השונים (טלוויזיה, אינטרנט וכדומה). כל עסק שעושה שיווק אגרסיבי יהיה מוכר תוך זמן קצר לקהל הרחב, אבל זה לא מבטיח שלצרכנים תהיה התעניינות בעסק ובמוצרים או בשירותים שהוא מציע.

פילוח היא מילת המפתח

שיווק עסק צריך להיות ממוקד לקהל היעד שלו כדי שתהיה לו את ההשפעה הרצויה. במילים אחרות, אתם צריכים לבנות את מערך הפרסום שלכם ואת המיתוג שלכם כך שיכללו מאפיינים שמתאימים לקהל היעד, על מנת שיוכל להזדהות עם העסק שלכם, להתחבר אליו ולבסוף לפנות אליכם למטרת ביצוע עסקת רכישה כלשהי.

אתם צריכים לעשות פילוח מדויק של הצרכנים כדי למצוא את קהל היעד שלכם ולהבין את המאפיינים שלו, הצרכים והרצונות שלו. לדוגמא, אם אתם עסק בתחום ההלבשה והאופנה לנשים, עליכם לענות על שאלות כמו, כמה עולים הפריטים שאתם מוכרים, מה האיכות שלהם, האם מדובר בפריטים ייחודיים או שהכמויות הן מסחריות? וכן הלאה. לפי תשובות על השאלות האלה, תוכלו לדעת מי קהל היעד המתאים. חשוב שתהיו מאוד מדויקים, ולא רק להגדיר את העסק כחברת אופנה לנשים, אלא להגדיר מיהן הנשים שמהוות את קהל היעד שלכם- אוהבות מותגי יוקרה? נשים עובדות? אימהות? נערות?

שיווק עם מסרים תואמים לקהל היעד

אחרי שהצלחתם לזהות את קהל היעד של העסק שלכם, תוכלו לנתח את המאפיינים שלו, הצרכים והרצונות. לדוגמא, נשות קריירה שהעבודה שלהן כוללת פגישות פנים מול פנים עם בעלי השפעה, משקיעים, לקוחות וכדומה, צריכות להיראות במיטבן, ולשם כך הן צריכות מלתחה ייצוגית. במקביל, אם הן כל הזמן בתזוזה, הן גם צריכות שיהיה להן נוח, ולכן הבגדים צריכים להיות נוחים להן. ואם המשכורת שלהן לא גבוהה, ואין להם החזר הוצאות על ביגוד, הן גם ירצו מחירים נמוכים.

ואחרי שיש את כל המאפיינים הבולטים של קהל היעד, אפשר להתחיל לערוך קמפיין פרסומי, מיתוג ועיצוב של העסק, וכל אלה צריכים להעביר את אותם מסרים שימשכו את קהל היעד.

About the author

Kate

Leave a Comment