ליסינג פרטי

ליסינג פרטי – כולם מרוויחים

במכירת רכב כזו יש לדאוג לרווחים של החברה, של הלקוח ושל היבואן. כששלושתם מרוויחים אזי העיסקה היא טובה. ליסינג פרטי הוא האפשרות המיישמת את זה. החברה מקבלת הנחה מן היבואן כי הוא שמח בעסקאות הליסינג. האינטרס שלו פשוט כי נהגים הרוכשים רכבים בשיטה הזו הם אלה שאוהבים לנהוג ברכב חדש, מה שמשאיר אותם בשוק הרכבים החדשים. פיתוח של השוק הזה הוא רווח של היבואנים ולכן הם מעניקים הנחות משמעותיות לחברות רכב הרוכשות מהם מכוניות חדשות. ריבוי האפשרויות להשכרה של רכב חדש משאירה נהגים כלקוחות ושומרת את השוק מתפתח.

 איך הלקוח מרוויח מעיסקת ליסינג פרטי?

קודם כל הבה נדבר על כסף. רכישת רכב חדש דורשת הוצאה של סכום גדול בבת אחת. לכאורה, אפשר לקחת את הסכום כהלוואה מן הבנק או לחילופין לקחת אותו מאשראי גבוה. בשני המקרים יש תשלום חודשי גבוה שיוצא מן החשבון ובמקרה השני יש גם ריבית על אשראי. לעומת אלה, התשלומים במסגרת ליסינג פרטי הם נמוכים יותר כיוון שהם מתפרשים על תקופה ארוכה וכפועל יוצא מכך, הם לא גורמים לריביות גבוהות. עדיין, רצוי שהתשלומים יצאו מכסף שנכנס באופן קבוע כמו משכורת או רווחים של מניה טובה. בכל מקרה, התשלום נמוך יחסית, מה שמאפשר תימרון גם למי שהכנסתו אינה גבוהה במיוחד.

 כל אלה יחד מרכיבים את הרווח של החברה. קודם כל, ריבוי העיסקאות מעלה את היקף הרווחים שלה ומשפר את תזרים המזומנים. יש לזכור שהחברה קיבלה הנחה יפה מן היבואן וגם כאן, ככל שהיקף העיסקאות גדול כך היבואן מעניק הנחות יותר טובות ומכאן אנחנו מגיעים אל תום העיסקה. במקרה שהלקוח בחר להשאיר את הרכב ברשות החברה, הרי שעכשיו היא יכולה להשכיר את הרכב בשנית, או במסגרת השכרה רגילה או בעיסקה נוספת של ליסינג יד שניה. במקביל, גם אם הלקוח בחר לרכוש את הרכב, הרי שעדיין היא מרוויחה מן המכירה הזו, שכן המכירה מותאמת למחירונים המתפרסמים בשוק. כל אלה אגב, נרשמים בהסכם הרכישה. רשום בו המחירון עליו יתבסס מחיר הרכב אחרי שנתיים וחצי מרכישתו. יוצא, אם כן, שעיסקת ליסינג פרטי טובה גם ללקוח וגם לחברה.

בנוסף, הלקוח פטור מלעסוק בכל מה שקשור לניירת של קניה ומכירה כי את כל זה עושה החברה. יש עיסקאות בהן נכללת גם תמיכה של החברה בכל מה שקשור לטיפולים, ביטוחים וכיוצא באלה.

About the author

Kate

Leave a Comment