קיימות

לימודי קיימות בישראל

 הנה המידע הבסיסי למתעניינים.

קיימות אומנם לא נמצא בחזית השגרה היומית שלנו, אבל היא בהחלט נושא בוער שמקבל התייחסות, מאחורי הקלעים בעיקר. הטבע שלנו נהרס במידה רבה עם השנים, ואנחנו היחידים שיכולים לפעול על מנת לעצור החמרה נוספת. בעזרת ביצוע פעולות מסוימות, אנחנו יכולים גם לתקן את הנזק שנוצר. אומנם זה ייקח זמן מה, אבל זה אפשרי.

קיימות

פח הממחיש את הצורך בקיימות

אם קיימות זה תחום שמעניין אתכם, למה שלא תהפכו את זה למקצוע שלכם?

אם אתם אוהבים למחזר, ממורמרים על המצב הסביבתי בישראל, ובעולם כולו, ורוצים לחולל שינויים, העולם צריך אנשים כמוכם. אתם יכולים למצוא מתכונות לימוד שונות הקשורות לתחום איכות הסביבה במוסדות לימודים מוכרים בישראל, ולהשיג תעודה בתחום.

המשרד להגנת הסביבה בישראל משתף פעולה עם מגוון ארגונים, ויחד הם מפעילים תוכניות לימוד והכשרה שונות. כיום, ביותר מ 70 רשויות מקומיות בישראל יש תוכנית בתחום קיימות שמעניקה לכל המשתתפים את הכלים הנחוצים לשמירה על הסביבה. בין השאר, התוכניות עוזרות לעיריות להתייעל ולהיות חסכוניות יותר, למשל בצריכת החשמל, ולהגביר מודעות בקרב אנשים לחשיבות הנושא ולהסביר להם כיצד גם הם יכולים להתייעל ולקדם את נושא איכות הסביבה.

לימודי קיימות יכולים לפרוש בפניכם את כל המידע הרלוונטי. תוכלו למצוא תוכניות חינוכיות שהייעוד שלהן הוא להכשיר מורים להובלת הנושא בבתי ספר ולכל הגילאים. אם כן, החשיבות של התוכניות האלה הוא בכך שהן לא רק יעילות ברמת הפרט – כלומר נותנת לכל משתתף את המידע והכלים הנחוצים לשמירה על איכות הסביבה – אלא גם מלמדות כיצד אפשר להעביר את המידע הלאה בצורה הטובה ביותר ולהדריך אנשים אחרים להתייעלות וחיסכון.

יש גם אפשרות לקחת קורס קיימות מעשי, שבו שמים דגש על תת-תחום כלשהו, למשל חקלאות בת קיימא או בנייה ירוקה. שיתוף פעולה של המרכז לקיימות מקומית יחד עם המרכז לשלטון מקומי והמשרד הממשלתי להגנת הסביבה מציע מגוון הכשרות מעשיות, הן ברמת הרשות המקומית והן ברמה הארצית. לצד אלו, יש גם עמותות הפועלות בתחום איכות הסביבה והן מזמינות את הקהל הרחב להשתתף בפעילות בשטח ומציעות קורסים מיוחדים בנושא.

קיימות היא גם חלק ממערך הלימודים האקדמיים, ואפשר להירשם למסלולי תואר ראשון או תארים מתקדמים במכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ. כחלק מהלימודים, אפשר לעשות השתלמויות כדי לצבור ניסיון וללמוד כיצד להשתמש בצורה הטובה ביותר בכלים שמקבלים במהלך הלימודים. מתכונת הלימודים במסגרת הלימודים הגבוהים כוללת לימוד תיאורטי, סיורים והתנסות.

הדרישות לקורסים וללימודים משתנים ממתכונת אחת לאחרת. ייתכן ותידרשו להציג ניסיון או רקע בתחום או לעבור ראיון אישי.

About the author

Kate

Leave a Comment