פוך

אין כזה דבר יותר מדי פוך

למי פוך חם מדי? לאלה המייצרים חום גוף ברמה גבוהה. אלה מיצרים את החום שלהם ואילו פוך טבעי שומר עליו מלצאת. זה הרגע שבו הם מתחילים להתבשל. אלה צריכים לקנות שמיכה שמבודדת פחות. הרי מה הרעיון של שמיכה? השמיכה לא אמורה לחמם בעצמה, כי אין לה דם חם אלא שהשמיכה אמורה לבודד. למה דומה הדבר? לכיסוי של סיר מאלה שהאמהות הניחו פעם על גבי פלטה בשבת. הכיסוי לא חימם בעצמו אבל הוא כן בודד את הסיור מפני הקור שבמטבח. זה מה ששמיכה אמורה לעשות.

שמיכה של פוך טבעי הוא כזו שמכילה לפחות תשעים אחוז של פלומת נוצות והשאר נוצות. הפלומה היא חלקים אווריריים שנמצאים בנוצות הנסתרות. אפשר אגב, להשתמש גם בנוצות ברווז אבל הן נחשבות איכותיות פחות ומחיר השמיכות העשויות מהן הוא פחות יקר. אפילו זול יחסית. הרעיון של הנוצות הוא בידוד וחימום. הן קולטות אנרגיה מן הגוף ומחזירות אותה בצורת חום, זה מה שהן עושות לברווז, לאווז ולכל השאר. לכן הן מהוות את השמיכה המושלמת באיזורים קרים ולאנשים קרים. בארץ אין צורך בשמיכה שרובה ככולה פלומה מכיוון שהטמפרטורה בבתים שבארץ בדרך כלל עולה על חמש עשרה מעלות, ואילו השמיכות הללו נועדו למקומות בהם יש הרבה פחות ספרות בטמפרטורה ומחד החום לא תופס גובה כלל. שימו לב שאווזים גדלים בארצות קרות ולא בכדי, הרי זה בדיוק הענין, שיש להם את החימום הטבעי.

פוך

שמיכות וכריות פוך

פוך זה לא הכל

יש כיום שמיכות מצמר כבשים וסיבים של עץ קאפוק. זהו עץ הגדל בדרום אמריקה והאינדיאנים התייחסו בכבוד מאד גדול אל הגודל שלו. הוא גבוה בצורה יוצאת דופן והמביט בו מקבל הרגשה שהנה יש כאן גשר או סולם היישר אל השמים. מכל מקום, בפרי של העץ הזה יש סיבים קטנים ועדינים, שאין להם משקל אבל יש להם יכולת בידוד מדהימה. זוהי אותה עבודה שעושה מילוי של פוך. את הסיבים האלה שמים בחומר המילוי של השמיכות ויש גם מעילים שמולאו בהם. התוצאה מצויינת והבידוד גדול. ממקום אחר, על דרך האגב ייזכר שמן העץ הזה מכינים את בד הויסקוזה. אם כן, אחרי ששיתפנו את האינדיאנים בחדרי המיטות ואחרי שנכנסנו עם העצים שלהם אל המיטה, הבה ונשמור על השמיכה עצמה. אחד היתרונות של השמיכה העשויה צמר וקאפוק הוא שאפשר לכבס אותה במכונת הכביסה. אין צורך בניקוי יבש ובגרירה שלה למכבסה.

About the author

Kate

Leave a Comment